Okupljanje Raguža na Lastvi
Napisao Tomislav Raguž u 14:07, 12.06.2020.Dragi Raguži, srodnici i prijatelji,
I ove godine proslavismo obljetnicu na Lastvi, u subotu dana 06.06.2020.god. gdje nas se na Svetoj misi iznenađujuće okupilo 61 usprkos pandemiji koja nas ni na koji način nije uspjela spriječiti u naumu. Svetu misu vodio je don. Antun Pavlović, župnik hrašanjski. Posebno iznenađenje za nas domaće bila je nazočnost Raguža iz Dubrovnika, Slavonije, Zagreba, Crikvenice i Slovenije. Poslije Svete mise prigodno smo se preselili do groblja, odnosno spomenika gdje smo upalili svijeću i položili cvijeće za naše pokojne, a don Pavlović je izmolio i prigodnu molitvu. Potom smo otišli do restorana Storija u Čapljini gdje nas se okupilo 25 Raguža gdje smo se nastavili družiti, objedovali smo i zapjevali bećarac. Posebno smo zahvalni našim rođacima koji su usprkos pandemiji došli da uveličaju našu obljetnicu.
Predsjednik Skupštine Udruge „Raguži 1610“ Stolac
Marko Raguž, odvjetnik
SMART
Župa sv. Ilije Proroka STOLAC
Čuvar Sjećanja








